Web Analytics
scris duminică, 23.06.2024

Accident în Argeș. A dat cu mașina în șanț

Căldura insuportabilă își spune cuvântul, mai ales la ora prânzului, pe șosele, unde probabil, temperatura la nivelul asfaltului se îndreaptă spre 45-50 grade Celsius.

Citește și: Interdicție pentru șoferi la nivel european. UE scoate din uz un model de anvelope

Duminică, 23 iunie, un eveniment rutier a avut loc în Argeș. Este vorba despre un autoturism, care – nu știm deocamdată în ce împrejurări – a părăsit partea carosabilă și a intrat într-un șanț.

Potrivit celor de la ISU Argeș, accidentul s-a produs în comuna Țițești, sat Valea Stânii. Au intervenit pompierii de la Detașamentul Mioveni, cu o autospecială cu apă și spumă, pentru asigurarea măsurilor specifice de prevenire a incendiilor, și cu o ambulanță SMURD de prim ajutor calificat.

Acțiunea este în derulare.

Update. O femeie, rănită grav

ISU Argeș a revenit cu informații. Echipajul SMURD a preluat o femeie în vârstă de aproximativ 65 de ani, una dintre victime, care avea o fractură un picior și acuza dureri în zonele cervicală, lombară și toracică.

Distribuie!

0 Comentarii

Înaintează un Comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Articole asemănătoare

Ultimele articole

Omul săptămânii

Opinie

Din ediția tipărită

Fugiţi de BAC!

Vă mai aduceți aminte de celebrul Chinezul, cel care staționa aproape mai mereu în stația de taximetre de la Centrul de Calcul din Pitești cu mașina...