Web Analytics
scris luni, 26.02.2024

Volei: CSM Târgovişte a câștigat, duminică, la Mioveni, Cupa României

Echipa de volei feminin CSM Târgovişte a câştigat duminică, la Mioveni, Cupa României, după finala Turneului Final 4 cu formaţia Rapid Bucureşti. Scorul a fost 3-2, pe seturi 25-23, 25-18, 24-26, 29-31, 15.11.

Citește și: Fiul fostului ministru al Sportului, implicat într-un accident rutier. Era la un antrenament cu bicicleta alături de tatăl său


CSM Târgovişte a jucat a treia finală consecutivă a Cupei României, precedentele fiind pierdute cu Volei Alba Blaj şi CSM Lugoj. În palmares, CSM Târgovişte a bifat trofeu şil în 2016.
În semifinalele Turneului Final 4 de la Mioveni, vicecampioana CSM Târgovişte a eliminat campioana Volei Alba Blaj, cu scorul de 3-1, iar Rapid Bucureşti a trecut de Dinamo Bucureşti, cu 3-2.

Distribuie!

0 Comentarii

Înaintează un Comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Articole asemănătoare

Ultimele articole

Omul săptămânii

Opinie

Din ediția tipărită

Fugiţi de BAC!

Vă mai aduceți aminte de celebrul Chinezul, cel care staționa aproape mai mereu în stația de taximetre de la Centrul de Calcul din Pitești cu mașina...