Web Analytics
scris miercuri, 29.11.2023

Instanța a decis: primarul Ion Georgescu rămâne și a treia lună în arest

Miercuri, 29 noiembrie, la Tribunalul Argeș s-a decis ca Ion Georgescu, primarul suspendat al orașului Mioveni, să rămână încă 30 de zile în arest preventiv.

Citește și: Col (rez) Cristian Mihalcea: „M-am dus la biserică şi m-am rugat ca primarul Georgescu să fie liber”

Instanța a respins ca neîntemeiată cererea formulată de inculpatul Ion Georgescu, de în locuire a măsurii arestării preventive cu măsura arestului la domiciliu.

Măsura arestului preventiv a fost dispusă la 5 octombrie, fiind pronunțată de judecătorul de drepturi și libertăți din cadrul Tribunalului Argeș în dosarul 4939/109/2023 față de inculpat.

O nouă verificare a măsurii preventive a fost stabilită pentru data de 21 decembrie 2023.

Împotriva „încheierii” ședinței de miercuri, 29 noiembrie, se poate formula contestație în termen de 48 de ore.

Vă reamintim că Ion Georgescu a fost trimis recent în judecată de către DNA pentru fapte de corupție.

Distribuie!

0 Comentarii

Înaintează un Comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Articole asemănătoare

Ultimele articole

Omul săptămânii

Opinie

Ambuscada lui Georgică

Georgică Simion, noul golden boy al politichiei autohtone, le-a organizat o ambuscadă de toată frumusețea. A semnalizat dreapta, apoi stânga și din...

Din ediția tipărită

Fugiţi de BAC!

Vă mai aduceți aminte de celebrul Chinezul, cel care staționa aproape mai mereu în stația de taximetre de la Centrul de Calcul din Pitești cu mașina...