Web Analytics
scris marți, 25.01.2022

Un bătrân de 72 de ani din orașul Cugir a murit de frig în propria locuință

Un bărbat de 72 de ani din oraşul Cugir, care locuia singur, a murit îngheţat în propria locuinţă, a anunţat, marţi, Inspectoratul de Poliţie Judeţean Alba. Potrivit Agerpres, în dimineaţa zilei de luni, în urma unui apel prin 112, poliţiştii din Cugir s-au deplasat la o locuinţă din oraş, unde au identificat cadavrul unui bărbat de 72 de ani.

Citește și: O nouă ședință ordinară on-line a CJ Argeș

„O echipă operativă de cercetare a efectuat investigaţii, iar din primele cercetări a rezultat că bărbatul, care locuia singur, nu ar fi fost victima vreunei infracţiuni. Cadavrul a fost transportat la Serviciul de Medicină Legală, iar în urma necropsiei s-a stabilit ca şi cauză a decesului hipotermia”, precizează IPJ Alba.

Distribuie!

0 Comentarii

Articole asemănătoare

Ultimele articole

Omul săptămânii

Opinie

Ambuscada lui Georgică

Georgică Simion, noul golden boy al politichiei autohtone, le-a organizat o ambuscadă de toată frumusețea. A semnalizat dreapta, apoi stânga și din...

Din ediția tipărită

Fugiţi de BAC!

Vă mai aduceți aminte de celebrul Chinezul, cel care staționa aproape mai mereu în stația de taximetre de la Centrul de Calcul din Pitești cu mașina...