Ziua de 2 mai, declarată zi liberă, a fost recuperată de instituţiile de învăţământ din Argeş sâmbăta trecută, pe 10 mai. Zi în care în şcolile argeşene s-au ţinut şi cercurile pedagogice şi, cu alte cuvinte, o mare parte dintre elevi au stat acasă. Numai şcolarii care au avut ghinionul de a trebui să fie prezenți la orele deschise la clasă au fost nevoiţi să se prezinte şi în zi de sâmbătă la şcoală. Din câte se pare, această „nerecuperare” a zilei de 2 mai a fost un ultim cadou făcut elevilor argeşeni de fostul inspector şcolar general Florin Gardin, care a stabilit ca ziua de 2 mai să fie recuperată pe 10 mai, când se ţineau şi cercurile pedagogice. (ELECTRO-CUTARE)
Veterinarul Vişinescu s-a războit cu Agenţia Zonei Montane pentru salariu! După două runde de procese, mai are doar un recurs
Ionel Vișinescu, cunoscutul medic veterinar argeșean și consilier superior în cadrul Agenției...



0 Comentarii