Web Analytics
scris miercuri, 29.01.2014

Afacere câinoasă… la Câmpulung

Colaborarea dintre Primăria Câmpulung şi Asociaţia „Anima” îşi va găsi sfârşitul în toamna acestui an. Rămân în urmă mii de câini pe străzile municipiului, câteva sute în adăpostul din Grui şi zeci de javre bolnave pe lângă adăpost. A fost o asociere ale cărei rezultate au însemnat îndeosebi rămânerea unor câini fără urmaşi, dar şi schimbarea liderului Asociaţiei. Mai rea de gură decât un câine, Antoaneta Ionescu a fost înlocuită cu Magdalena Daje, o persoană de asemenea convinsă de faptul că doar animalele suferă, oamenii, nu. Gurile colţoase latră cum că la final de colaborare se va face şi o evaluare a activităţii, iar acest lucru poate să aibă o concluzie care să evidenţieze doar ultimele luni ale afacerii, adică perioada cu noul preşedinte de asociaţie. Iar câinii aşteaptă şi ei cu spaimă venirea sfârşitului lumii animale din jungla Câmpulungului, prognozată de vicele Liviu Ţâroiu pentru primăvara anului 2015. (ELECTRO-CUTARE)

Distribuie!

0 Comentarii

Articole asemănătoare

Fugiţi de BAC!

Vă mai aduceți aminte de celebrul Chinezul, cel care staționa aproape mai mereu în stația de...

Ultimele articole

Omul săptămânii

Opinie

Din ediția tipărită

Fugiţi de BAC!

Vă mai aduceți aminte de celebrul Chinezul, cel care staționa aproape mai mereu în stația de taximetre de la Centrul de Calcul din Pitești cu mașina...