Web Analytics
scris miercuri, 29.01.2014

Vietnamezul Sony şi-a închiriat restaurantul unor italieni

În iunie 2013, după ce Garda şi serviciile l-au luat în vizor pentru implicarea într-o operațiune de clonare a caselor de marcat și de fraudare a bugetului statului, omul de afaceri vietnamez Dang Xuan Loc, mai cunoscut piteștenilor sub numele „Sony”, și-a băgat subit restaurantul din Centru în „renovare”.  Mai mult, deși Sony cumpărase cu aproximativ 200.000 de euro o casă aflată chiar lângă restaurant cu scopul de a-l extinde, ideea a căzut la scurt timp. Iar casa renovată a ajuns acum să fie închiriată către un alt pub. Și fostul restaurant AFC (Asia Food Concept) al vietnamezului  a fost închiriat, însă unor italieni. Altfel spus, Sony are acum două spații mari închiriate în buricul târgului, spații din care ia mii de euro pe lună. (ELECTRO-CUTARE)

 

Distribuie!

0 Comentarii

Articole asemănătoare

Fugiţi de BAC!

Vă mai aduceți aminte de celebrul Chinezul, cel care staționa aproape mai mereu în stația de...

Ultimele articole

Omul săptămânii

Opinie

Din ediția tipărită

Fugiţi de BAC!

Vă mai aduceți aminte de celebrul Chinezul, cel care staționa aproape mai mereu în stația de taximetre de la Centrul de Calcul din Pitești cu mașina...