Web Analytics
scris sâmbătă, 07.08.2021

FC Argeș pierde meciul cu Rapid. Vulturii au fost învinși cu scorul de 1-0

FC Argeș a pierdut meciul jucat cu Rapid, sâmbătă seara pe stadionul din Trivale. Vulturii au fost învinși cu scorul de 0-1 de rapidiști, cei care încheie etapa cu numărul 4 pe locul secund.
Unicul gol al partidei din Trivale, disputată într-o atmosferă excepțională, a fost marcat de Pănoiu, în minutul 8. Mijlocașul rapidist a profitat de o gafă imensă a lui Diogo Viana, care a luftat la o centrare simplă venită din flancul drept al atacului.

Citește și: CS Mioveni învis cu 1-0 de CFR Cluj. Reacția primarului Georgescu: „Am crezut că vom juca doar contra CFR Cluj, nu și a arbitrilor”

Andrei Prepeliță a efectuat 4 modificări la pauză, a riscat tot, dar fără succes.

Înaintea partidei din Trivale, fanii rapidiști au fost protagoniști unui moment special. Au mers la mormântul lui Nicolae Dobrin, pentru a-i aduce un omagiu. Acolo a fost prezentă și Gica Dobrin, soția legendei fotbalului românesc.

 

Distribuie!

3 Comentarii

  1. Care,”vulturi”ba,tâmpit?numai gloabe,în frunte cu șeful căruia îi sugeti „bilele”..GENTEA.DEMISIA,VLADOIU,PREPELITA,IANOVSCHI. ati reusit sa distrugeri un club,ticalosilor.

  2. FC Căcat!!! Să le facă Gentea stadion de Liga Campionilor, și străzile sunt pline de gropi!!! Halal!!!

  3. H’auzi la ei … „vulturi” , nici gainile nu s-ar mandri cu asa ceva !

Articole asemănătoare

Ultimele articole

Omul săptămânii

Opinie

Ambuscada lui Georgică

Georgică Simion, noul golden boy al politichiei autohtone, le-a organizat o ambuscadă de toată frumusețea. A semnalizat dreapta, apoi stânga și din...

Din ediția tipărită

Fugiţi de BAC!

Vă mai aduceți aminte de celebrul Chinezul, cel care staționa aproape mai mereu în stația de taximetre de la Centrul de Calcul din Pitești cu mașina...