Web Analytics
scris vineri, 27.11.2020

Treceri în rezervă și înaintări în grad la ISU Argeș

Astăzi, premergător zilei de 1 Decembrie – Ziua Națională a României, la ISU Argeș a fost un moment memorabil. Câțiva pompieri au trecut în rezervă iar alții au fost avansați în gradul militar următor înainte de termen, pentru fapte deosebite și pentru îndeplinirea cu eficacitate a atribuțiilor de serviciu. Comanda Inspectoratului i-a felicitat pe toți și le-a mulțumit pentru faptul că au ținut ștacheta la un nivel ridicat în executarea misiunilor.
Citește și   Bucureșteancă atacată de urs pe Transfăgărășan. ISU Argeș a emis o avertizare RO-alert
La sediul ISU Argeș a fost organizat un ceremonial militar în vederea desfășurării activității de înaintare în gradul următor a doi ofițeri și șapte subofițeri:
În gradul de colonel:
– Locotenent-colonel Nițu Marius
În gradul de maior:
– Căpitan Cîrneală Maria-Cristina
– În gradul de plutonier adjutant:
– plutonier major Blegu Marin-Marius
– plutonier major Deaconu Nicolae-Liviu
– plutonier major Pirvu Ionuț
– plutonier major Șoricel Constantin-Alin
– plutonier major Tistuleasa Mihai
– plutonier major Cîrstea Costinel-Manuel
În gradul de plutonier major:
– plutonier Bragărea Mihai
Și de asemenea, patru subofițeri care au trecut în rezervă:
– plutonier adjutant șef Vladu Voicu
– plutonier adjutant șef Stîncel Liviu-Tomiță
– plutonier adjutant șef Petriia Marius-Ionuț
– plutonier adjutant șef Udrea Ionel
Citește și  Echipamente medicale- distribuite de ISU Argeș

Distribuie!

0 Comentarii

Articole asemănătoare

Ultimele articole

Omul săptămânii

Opinie

Ambuscada lui Georgică

Georgică Simion, noul golden boy al politichiei autohtone, le-a organizat o ambuscadă de toată frumusețea. A semnalizat dreapta, apoi stânga și din...

Din ediția tipărită

Fugiţi de BAC!

Vă mai aduceți aminte de celebrul Chinezul, cel care staționa aproape mai mereu în stația de taximetre de la Centrul de Calcul din Pitești cu mașina...