După ce au construit cea mai înaltă clădire din țară, Sky Tower din București, compania austriacă Strabag va moderiza drumul naţional DN67B, Târgu Jiu-Drăgăşani-Piteşti, contract în valoare de 58 milioane de euro. Potrivit unui anunţ al CNADNR, Strabag a mai depus oferte, în asociere cu alte companii străine, precum Vinci, Aktor şi Astaldi sau româneşti, printre care Tehnostrade, Spedition UMB şi Euro Construct Trading’98, și pentru construcţia centurii de sud a Capitalei şi întreţinerea autostrăzilor Bucureşti-Constanţa şi Bucureşti-Piteşti. Cel mai recent contract câştigat de compania austriacă este construcţia centrului de cercetări ştiinţifice de la Măgurele ELI-NP, Institutul Naţional pentru Fizică şi Inginerie Nucleară „Horia Hulubei” desemnând recent asocierea Strabag – ED Zublin drept câştigător al licitaţiei, cu o ofertă de 286,3 milioane lei, fără TVA. Florin Silvestru
Senatorul Mihai Coteț este noul președinte interimar al PNL Argeș
Biroul Permanent Național al Partidului Național Liberal a decis marți numirea unei conduceri...



Nu sa facut nici în ziua de azi nepăsare sau prostie