Web Analytics
scris joi, 16.05.2013

Punct de vedere formulat de Protoieria Piteşti

Având în vedere editorialul publicat în ziarul dumneavoastră din data de 8 mai 2013, aducem următoarele precizări:
– organizatorul principal al concertului pascal „Hristos a Înviat!” este Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului, prin Departamentul Economic, condus de Părintele Consilier Eparhial Caliopie Ichim, așa cum s-a arătat și în cuvântul de felicitare adresat de ÎnaltPreasfințitul Părinte Calinic celor prezenți;
– numărul participanților la eveniment a fost mai mare de o mie, deoarece numărul total al locurilor pe scaune puse la dispoziție a fost peste 900. La finalul spectacolului, aproape 200 de persoane se aflau în picioare;
– participarea la acest spectacol s-a făcut benevol, invitați fiind toți cei iubitori de muzică bună, nimeni nefiind obligat să participe.
Am făcut aceste precizări pentru o corectă informare a cititorilor ziarului dumneavoastră.
Hristos a Înviat!
Protopop Ciprian Vuţan

Distribuie!

0 Comentarii

Articole asemănătoare

Ultimele articole

Omul săptămânii

Opinie

Din ediția tipărită

Fugiţi de BAC!

Vă mai aduceți aminte de celebrul Chinezul, cel care staționa aproape mai mereu în stația de taximetre de la Centrul de Calcul din Pitești cu mașina...