Web Analytics
scris vineri, 07.08.2020

BCM U Pitești l-a transferat pe juniorul Dragoș Axinte

 

Născut la Sibiu, în vârstă de 17 ani, Dragoș Axinte va evolua la Pitești în următoarele două sezoane. Noul vultur sosește de la U BT Cluj-Napoca, formație alături de care a cucerit două titluri naționale de juniori.

Component al reprezentativei U18, Dragoș are șansa câștigării unui nou titlu alături de U BT. El ar urma să participe la Turneul Final U18 – ediția 2019-2020, dar desfășurarea evenimentului este pusă sub semnul întrebării din cauza pandemiei.

Sunt entuziasmat de șansa acordată de către staff-ul și conducerea clubului. Abia aștept să îmi cunosc colegii și antrenorii. Voi face tot ce îmi stă în putință pentru a îndeplini obiectivele echipei și sunt convins că vom avea un sezon reușit împreună”, a spus Dragoș Axinte.

Distribuie!

0 Comentarii

Articole asemănătoare

Ultimele articole

Omul săptămânii

Opinie

Ambuscada lui Georgică

Georgică Simion, noul golden boy al politichiei autohtone, le-a organizat o ambuscadă de toată frumusețea. A semnalizat dreapta, apoi stânga și din...

Din ediția tipărită

Fugiţi de BAC!

Vă mai aduceți aminte de celebrul Chinezul, cel care staționa aproape mai mereu în stația de taximetre de la Centrul de Calcul din Pitești cu mașina...