La Hotelul Primăriei Pitești de pe Bd. Eroilor transformat în centru de carantină sunt la ora actuală 54 de persoane. După cum ne-a precizat Sorina Honțaru, directorul DSP Argeș, la 46 dintre cele 54 de persoane au fost deja făcute teste pentru coronavirus în cursul zilei de joi 12 martie și au fost trimise la Institutul Matei Balș din Capitală. ”La restul de opt persoane au fost făcute testele vineri 13 martie. Așteptăm să vină rezultatele în cursul zilei de vineri”, spune Sorina Honțaru.
![lemne](https://jurnaluldearges.ro/wp-content/uploads/2022/05/lemne-300x169.jpg)
Jaf în pădurile din Argeș, raportul Poliției la șase luni: 2.083 metri cubi de lemne confiscate, aproape 600 de amenzi
În primele șase luni ale acestui an, polițiștii din Argeș au desfășurat 575 de controale în...
0 Comentarii