300 de amenzi pentru nerespectarea regulilor de circulație au fost aplicate șoferilor din Argeș. De asemenea, 20 de permise de conducere au fost reținute și 15 certificate de înmatriculare retrase.
IPJ Argeș transmite:
Citește și:Argeș. Patron amendat cu 20.000 de lei pentru deținere ilegală de lemne
”În ultimele 24 de ore, poliţiştii din cadrul Serviciului Rutier Argeş şi cei ai structurilor rutiere municipale şi orăşeneşti au continuat acţiunile pentru prevenirea evenimentelor rutiere, precum şi pentru conştientizarea de către conducătorii auto a riscurilor la care se expun prin nerespectarea regulilor de circulaţie.
Ca urmare a abaterilor constatate, au fost aplicate peste 300 de sancțiuni contravenționale, în valoare totală de aproximativ 70.000 de lei. Totodată au fost reținute, în vederea suspendării dreptului de circulație, 20 de permise de conducere și au fost retrase 15 certificate de înmatriculare.”
Amenzi cat mai multe, accidente cat mai putine ; amenda-i doctorie curata !