În acest an, Primăria Bascov s-a axat pe modernizarea infrastructurii de drumuri și, în acest sens, din cele 20 de străzi în asfaltare cu finalizare în luna septembrie, s-au asfaltat cinci. „Se lucrează intens, sperăm să ne încadrăm, dacă timpul este propice, până la sfârșitul lui septembrie să le terminăm pe toate. În paralel s-a finalizat licitația pentru modernizarea prin asfaltare a drumului Brăileni – Mica, cu toate străzile aferente, urmând ca cel târziu în septembrie să înceapă lucrările. Totodată se lucrează la analiza ofertei care a fost depusă pentru modernizarea drumului Glâmboc-Deal, Gâmboc-Vale și Rogojina”, ne-a declarat primarul Gheorghe Stancu (foto).
![](https://jurnaluldearges.ro/wp-content/uploads/2024/07/03/apa-300x200.jpg)
Apă Canal 2000 SA Pitești: Noi facilităţi puse la dispoziţie prin serviciul de Call Center
Începând cu data de 01.08.2024, orice client al societății Apă Canal 2000 poate apela serviciul...
0 Comentarii