Web Analytics
scris sâmbătă, 11.03.2023

20 de persoane, salvate din munți în ultimele 24 de ore

Salvamont România ajunță că, în ultimele 24 de ore, s-au primit 14 apeluri prin care se solicita intervenția de urgență a salvamontiștilor.

Salvamontiștii au salvat 20 de persoane, dintre acestea 5 au fost predate către Serviciul de Ambulanță sau SMURD pentru transport la spital.

Citește și CJ Argeș caută soluții pentru a sprijini financiar echipajul de bob antrenat de Daniel Păcioianu

Patru apeluri au fost pentru Salvamont Sinaia, 3 apeluri pentru Salvamont Voineasa, 2 apeluri pentru Salvamont Municipiul Brașov, 2 apeluri pentru Salvamont Lupeni, 1 apel pentru Salvamont Harghita, 1 apel pentru Salvamont Alba, 1 apel pentru Salvamont Borșa.

S-au mai primit 27 apeluri prin care se solicitau sfaturi și informații despre diferite trasee turistice din zona montană si despre domeniile schiabile.

Foto descriptiv

Distribuie!

0 Comentarii

Înaintează un Comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Articole asemănătoare

Ultimele articole

Omul săptămânii

Opinie

Ambuscada lui Georgică

Georgică Simion, noul golden boy al politichiei autohtone, le-a organizat o ambuscadă de toată frumusețea. A semnalizat dreapta, apoi stânga și din...

Din ediția tipărită

Fugiţi de BAC!

Vă mai aduceți aminte de celebrul Chinezul, cel care staționa aproape mai mereu în stația de taximetre de la Centrul de Calcul din Pitești cu mașina...