Nu mai puțin de 14.000 de locuințe din 22 de localități din tot județul – cele mai multe din țară – au rămas în beznă a treia zi de Crăciun din cauza vremii capricioase. Subprefectul Ion Burnei a avut din fericire o reacție rapidă împreună cu reprezentantul CEZ în județ, lucrând zi lumină pentru remedierea situației. În Argeș au fost mobilizate cele mai multe echipaje CEZ din toată țara, nu mai puțin de 20, iar situația a fost remediată în mai puțin de 48 de ore.
D.G.
![lemne](https://jurnaluldearges.ro/wp-content/uploads/2022/05/lemne-300x169.jpg)
Jaf în pădurile din Argeș, raportul Poliției la șase luni: 2.083 metri cubi de lemne confiscate, aproape 600 de amenzi
În primele șase luni ale acestui an, polițiștii din Argeș au desfășurat 575 de controale în...
0 Comentarii