Lotul de gimnastică ”Olimpic Argeș Gym” al Centrului Cultural Pitești a fost selectat de Federația Română de Gimnastică pentru a participa, în perioada 22 – 24 noiembrie 2022, pe ramura de Gimnastică acrobatică, la Programul de Dezvoltare și Concurs, în cadrul evenimentului sportiv ”Gimnaști mici. Mari Campioni”, organizat la Bacău.
Citește și Filarmonica Pitești va avea un nou pian
Cele 13 gimnaste piteștene vor concura, pe mai multe categorii de vârstă și grupe de concurs, în două dintre competițiile evenimentului: ”Selecția de gimnastică pentru fete” și Festivalul Național ”Gimnastică pentru toți”.
0 Comentarii