Handbalistele de la Dacia Mioveni au pierdut în faţa locului 2 din Liga Florilor

de | 11.03.2021 12:35 | Actualitate, Sport

Echipa de handbal feminin a CS Dacia Mioveni 2012 a pierdut la patru goluri diferenţă confruntarea cu locul doi din campionat, Minaur Baia Mare.

Partida care a contat pentru etapa a 12-a din Liga Florilor s-a disputat în cadrul unui turneu la Rm. Vâlcea. Argeşencele au făcut o primă parte a jocului bună, repriza fiind echilibrată, iar la pauză scorul a fost egal 16-16, după ce ambele echipe au condus pe rând, la un gol sau chiar două diferenţă.

Imediat după pauză, CS Dacia nu a putut să profite de o eliminare în tabăra adversă, ba mai mult, Minaur a marcat de două ori în inferioritate şi echipa de pe locul 2 s-a desprins. Scorul final a fost 30-26, iar CS Dacia Mioveni a rămas cu 9 puncte în clasament, fiind pe poziţia a 12-a, la egalitate cu locul 11, SCM Craiova. Etapa următoare, CS Dacia va juca cu Gloria Bistriţa, miercuri 24 martie, de la ora 18:45.