În vârstă de doar 44 de ani, a decedat ieri, în Spania, în urma unui infarct, Mihai Petre Săbăilă. Fost membru al PNL Diaspora, piteșteanul a fost implicat în viața comunității de români din Spania. De asemenea, ca președinte al Asociației Cultura Românească, din San Sebastian, a promovat valorile Argeșului și României. „A plecat dintre noi un suflet blând”, au scris prietenii români din Spania pe facebook, aceștia făcând demersuri pentru repatrierea trupului tânărului. Astfel incât, Mihai să se poată odihni lângă părinții săi înmormântați la Pitești.
![lemne](https://jurnaluldearges.ro/wp-content/uploads/2022/05/lemne-300x169.jpg)
Jaf în pădurile din Argeș, raportul Poliției la șase luni: 2.083 metri cubi de lemne confiscate, aproape 600 de amenzi
În primele șase luni ale acestui an, polițiștii din Argeș au desfășurat 575 de controale în...
0 Comentarii