Web Analytics
scris sâmbătă, 20.04.2024

Vorbind despre Dobrin, Marian Neacșu a spus la Pitești: „Trebuie să câștigăm campionatul, frații mei”

Marian Neacșu, vicepremier al României, argeșean la origini (născut la Topoloveni), a avut sâmbătă, 20 aprilie, cu prilejul lansării candidaților PSD Argeș la alegerile locale, un discurs foarte aplaudat de sutele de social-democrați prezenți la evenimentul organizat la Ramada Events.

Citește și: Ciolacu și-a adus la Pitești miniștrii și „greii” partidului. „Veți câștiga toate alegerile”

A amintit aici Paul Stănescu un nume care este sacru pentru noi, argeșenii: Nicolae Dobrin. O eminență în individualitate, care avea capabilitatea să câștige un meci de unul singur. (…) Dar dragii mei, vă aduc aminte că și în 72, și în 79, când Argeșul a câștigat campionatul, nu l-a avut pe Gicu Dobrin, a avut o echipă.

PSD, când a câștigat alegerile prezidențiale a avut o echipă. Astăzi, în anul 2024, PSD are o adevărată echipă. Și ca să fac referință la momentul la care discutam despre fotbal, vă zic: trebuie să câștigăm campionatul, frații mei. Prima etapă este pe 9 iunie. Urmează o etapă în septembrie, o etapă în decembrie și campionatul trebuie să fie al nostru, al celor de la PSD” – a spus Marian Nescșu.

Distribuie!

0 Comentarii

Articole asemănătoare

Ultimele articole

Omul săptămânii

Opinie

Din ediția tipărită

Fugiţi de BAC!

Vă mai aduceți aminte de celebrul Chinezul, cel care staționa aproape mai mereu în stația de taximetre de la Centrul de Calcul din Pitești cu mașina...