Musceleanul Corneliu Cîrstea a fost numit subprefect interimar al Capitalei, printr-o hotărâre de Guvern emisă pe 10 martie. Expert superior în cadrul Ministerului Afacerilor Interne, Cîrstea a fost consilier municipal la Câmpulung la începutul deceniului trecut. El este al doilea muscelean care ajunge la conducerea Prefecturii Bucureşti în ultimul deceniu, după ce, în 2008, lereşteanul Ion Ţincu devenea prefect interimar al Capitalei. C.I.B.
![lemne](https://jurnaluldearges.ro/wp-content/uploads/2022/05/lemne-300x169.jpg)
Jaf în pădurile din Argeș, raportul Poliției la șase luni: 2.083 metri cubi de lemne confiscate, aproape 600 de amenzi
În primele șase luni ale acestui an, polițiștii din Argeș au desfășurat 575 de controale în...
0 Comentarii