Președintele CJ Argeș, Florin Tecău, a fost singurul oficial din administrația argeșeană cu care președintele Iohannis a stat ceva mai mult de vorbă, aproape cinci minute. Și asta pentru că cei doi se cunosc de aproape 15 ani, din perioada când Klaus Iohannis era inspector școlar general la Sibiu, iar Tecău – ”general” adjunct la ISJ Argeș și se întâlneau la diverse evenimente prin țară. Cei doi au discutat, și de această dată, tot probleme legate de învățământ.
(ELECTRO-CUTARE)
![](https://jurnaluldearges.ro/wp-content/uploads/2024/07/25/2-mese-zilele-campulungului-1564-300x172.jpg)
Preparate de boierime la Zilele Câmpulungului
Prețurile au fript mai rău ca frigăruile De la Primărie până la capătul neterminat al Bulevardului...
0 Comentarii