Luni, 11 iulie a.c, la Centrul Cultural Piteşti a avut loc simpozionul cu tema „Grijile vieţii”, în cadrul noului proiect cultural-educativ, sub genericul „Frumuseţe, credinţă şi adevăr cu Lucian Grigore”. Manifestarea, a fost coordonată de preotul Lucian Grigore de la Biserica Domnească „Sf. Gheorghe” din Piteşti. I.H.B.
![](https://jurnaluldearges.ro/wp-content/uploads/2024/07/26/afis-Mioveni-225x300.jpg)
Folclorul autentic, din nou la Mioveni! Trei seri de spectacol în august
În perioada 2-4 august va avea loc cea de-a V-a ediție a Festivalului-Concurs Național de Folclor...
0 Comentarii