Valul de cereri de pensionări din Poliția Argeș continuă cu intensitate și la începutul acestui an. Ultimul pe lista ce numără deja peste 40 de polițiști care doresc să se pensioneze este comisarul-șef Iulian Olteanu, șeful Poliției Pitești. Iulian Olteanu a absolvit Academia de Poliţie „Alexandru Ioan Cuza” – Facultatea de Drept în anul 1995. A fost repartizat la Seviciul de Investigarea Infracţiunilor Economice, unde a lucrat timp de 9 ani. A deţinut de-a lungul timpul mai multe funcţii de comandă la structuri de ordine publică din cadrul Inspectoratului de Poliţie al Judeţului Argeş. Ce ar mai fi de spus? Iarna se numără… cererile de pensionare.
![lemne](https://jurnaluldearges.ro/wp-content/uploads/2022/05/lemne-300x169.jpg)
Jaf în pădurile din Argeș, raportul Poliției la șase luni: 2.083 metri cubi de lemne confiscate, aproape 600 de amenzi
În primele șase luni ale acestui an, polițiștii din Argeș au desfășurat 575 de controale în...
0 Comentarii