Săptămâna trecută, la cabana Ocolului Silvic Mușătești a fost chef mare de Ziua Silvicultorului. Iar mai-marele Direcției Silvice Argeș, Don Armando Chiriloiu (foto), a ținut să aibă și de această dată invitați cu ștaif și cu relații. Pentru că – nu-i așa? – obrazul subțire și urcarea în ierarhie cu cheltuială se ține. Și apropo de ierarhii și de… organigrame, invitată special a fost tocmai șefa Resurselor Umane de la Romsilva, Amalia Șerb, al cărei soț este argeșean. Și cum doamna Șerb are o mare influență pe partea de resurse umane, inclusiv în ceea ce privește promovările pe anumite funcții, e firesc ca Don Armando să o cultive, inclusiv prin invitații la evenimente speciale.
![](https://jurnaluldearges.ro/wp-content/uploads/2024/07/25/2-mese-zilele-campulungului-1564-300x172.jpg)
Preparate de boierime la Zilele Câmpulungului
Prețurile au fript mai rău ca frigăruile De la Primărie până la capătul neterminat al Bulevardului...
0 Comentarii