Web Analytics
scris luni, 09.06.2025

Scandal la Mioveni! Bărbat reținut…

În ziua de 06 iunie a.c., polițiștii de investigații criminale din Mioveni, sub supravegherea Parchetului de pe lângă Judecătoria Pitești, au continuat cercetările într-un dosar penal privind săvârșirea infracțiunilor de lovire sau alte violențe și tulburarea ordinii și liniștii publice. Polițiștii au fost sesizați în noatea de 06/07.06.2025, cu privire la faptul că pe scara unui bloc situat pe Aleea Tineretului din Mioveni, are loc un conflict între mai multe persoane. Astfel polițiștii s-au deplasat la fața locului fiind identificate persoanele implicate, ca fiind trei bărbați cu vârste cu prinse între 22 și 29 de ani, din Mioveni și Davidești, care ar fi avut un conflict spontan.

Scandal la Mioveni! Bărbat reținut…

Citește și Bărbat de 61 de ani, rănit în Munții Făgăraș

În urma investigațiilor efectuate, polițiștii au stabilit că bărbatul de 29 de ani, i-ar fi agresat fizic pe cei doi tineri, tulburând totodată ordinea și liniștea publică în rândul locatarilor. În urma probatoriului administrat, bărbatul a fost reținut pentru 24 de ore, fiind prezentat Parchetului de pe lângă Judecătoria Pitești, cu propunere de luare a unei măsuri preventive. În baza propunerii formulată de unitatea de parchet, Judecătoria Pitești a dispus arestarea preventivă a bărbatului de 29 de ani, acesta fiind încarcerat.

Cercetările continuă pentru stabilirea cu exactitate a tuturor împrejurărilor comiterii infracțiunilor, sub supravegherea procurorului de caz, din cadrul Parchetului de pe lângă Judecătoria Pitești. Reamintim faptul că bărbatul a mai fost arestat preventiv, pentru 30 de zile, la data de 25 noiembrie 2024, pentru savârșirea a două infracțiuni de lovire sau alte violențe și tulburarea ordinii și liniștii publice.

Distribuie!

0 Comentarii

Înaintează un Comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Articole asemănătoare

Ultimele articole

Omul săptămânii

Opinie

Din ediția tipărită