Web Analytics
scris miercuri, 08.09.2021

SC NORTHMETAL SRL – companie cu peste 20 de ani de experiență în industria de componente auto ANGAJEAZĂ!

SC NORTHMETAL SRL, cu sediul în Curtea de Argeș, companie cu peste 20 de ani de experiență în industria de componente auto ANGAJEAZĂ:

Șef Secție Mentenanță

  • Cerințe post
  • Studii în domeniul tehnic (mecanic, electric, electrotehnic, automatic etc.);
  • Experiență de min. 3 ani în domeniul tehnic;
  • abilități de comunicare și de negociere, spirit de echipă, flexibilitate, eficiență și responsabilitate;
  • abilități de gestionare a resurselor materiale și umane pentru încadrarea în termene limită;
  • Cunoaștere nivel mediu a pachetului Microsoft Office;
  • dorința de continuă perfecționare;
  • Responsabilităţi:
  • Coordonează echipa de electricieni, mecanici, prelucratori prin aschiere și matriteri pentru întreținere și reparații;
  • Urmărește și asigură monitorizarea indicatorilor de performanță pentru sectorul mentenanță precum si optimizarea acestora;
  • Menține în permanență starea de funcționare a utilajelor companiei, mașinilor unelte, mașinilor electrice, sculelor și dispozitivelor din cadrul secției; Depisteaza avariile si se implică în remedierea acestora;
  • Răspunde de executarea planului de reparații și revizii al utilajelor;
  • Face propuneri de modificare/îmbunătățire a echipamentelor și a procedurilor de lucru în scopul eficientizării activității și creșterii nivelului de calitate a lucrărilor executate;
  • Participă la recepția pieselor de schimb, a materialelor, a sculelor și a dispozitivelor comandate și confirmă conformitatea;
  • Urmarește derularea de reparatii desfășurate prin terți prestatori de servicii, verifică derularea lucrarilor pe faze și operatiunilor conform dispozițiilor primite;
  • Asigură piesele de schimb prin contactul permanent cu furnizorii.

  • O f e r i m:
  • Salariu de bază competitiv și alte avantaje materiale;
  • Tichete de ma în valoare de 20 lei/zi (~ 420 lei/luna);
  • Prime substanțiale de Paște, de Crăciun și de Vacanță;
  • Alte bonusuri materiale și drepturi conform contractului;
  • Concediu de odihnă până la 27 zile/an în funcție de vechime în muncă;
  • Echipament de protecție și de lucru, materiale igienico-sanitare, măști de protecție, s.a.;
  • Respectarea integrală a Contractului Colectiv de Muncă la nivelul unității și a legislației muncii.
  • Relații la sediul societății – Curtea de Argeș, Str. Valea  Iașului, nr. 150 sau la telefon 0248724052 / 0752333619.
  • CV– urile se pot depune la: email  angela.andrei@gic.ro,  sau direct la sediu.

                                   Vă așteptăm în echipa noastră

0 Comentarii