Web Analytics

SC NORTHMETAL SRL angajează Șef secție mentenanță. Care sunt cerințele postului

de | 22.09.2021 10:52 | Actualitate, Economie

SC NORTHMETAL SRL, cu sediul în Curtea de Argeș, companie cu peste 20 de ani de experiență în industria de componente auto ANGAJEAZĂ:

Șef Secție Mentenanță

  • Cerințe post
  • Studii în domeniul tehnic (mecanic, electric, electrotehnic, automatic etc.);
  • Experiență de min. 3 ani în domeniul tehnic;
  • abilități de comunicare și de negociere, spirit de echipă, flexibilitate, eficiență și responsabilitate;
  • abilități de gestionare a resurselor materiale și umane pentru încadrarea în termene limită;
  • Cunoaștere nivel mediu a pachetului Microsoft Office;
  • dorința de continuă perfecționare;
  • Responsabilităţi:
  • Coordonează echipa de electricieni, mecanici, prelucratori prin aschiere și matriteri pentru întreținere și reparații;
  • Urmărește și asigură monitorizarea indicatorilor de performanță pentru sectorul mentenanță precum si optimizarea acestora;
  • Menține în permanență starea de funcționare a utilajelor companiei, mașinilor unelte, mașinilor electrice, sculelor și dispozitivelor din cadrul secției; Depisteaza avariile si se implică în remedierea acestora;
  • Răspunde de executarea planului de reparații și revizii al utilajelor;
  • Face propuneri de modificare/îmbunătățire a echipamentelor și a procedurilor de lucru în scopul eficientizării activității și creșterii nivelului de calitate a lucrărilor executate;
  • Participă la recepția pieselor de schimb, a materialelor, a sculelor și a dispozitivelor comandate și confirmă conformitatea;
  • Urmarește derularea de reparatii desfășurate prin terți prestatori de servicii, verifică derularea lucrarilor pe faze și operatiunilor conform dispozițiilor primite;
  • Asigură piesele de schimb prin contactul permanent cu furnizorii.

  • O f e r i m:
  • Salariu de bază competitiv și alte avantaje materiale;
  • Tichete de masă în valoare de 20 lei/zi (~ 420 lei/luna);
  • Prime substanțiale de Paște, de Crăciun și de Vacanță;
  • Alte bonusuri materiale și drepturi conform contractului;
  • Concediu de odihnă până la 27 zile/an în funcție de vechime în muncă;
  • Echipament de protecție și de lucru, materiale igienico-sanitare, măști de protecție, s.a.;
  • Respectarea integrală a Contractului Colectiv de Muncă la nivelul unității și a legislației muncii.
  • Relații la sediul societății – Curtea de Argeș, Str. Valea  Iașului, nr. 150 sau la telefon 0248724052 / 0752333619.
  • CV– urile se pot depune la: email  angela.andrei@gic.ro,  sau direct la sediu.

                                   Vă așteptăm în echipa noastră

Articol scris de Antoniu Neguț

0 Comentarii