Marți, 24 iunie, polițiștii din Ștefănești au continuat cercetările într-un dosar privind săvârșirea infracțiunii de amenințare și au reținut un bărbat în vârstă de 42 de ani, din Ștefănești.
Citește și: Argeș. 589 fapte de violență domestică în primele 5 luni ale anului. Mesajul Poliției
Potrivit IPJ Argeș, pe 22 iunie, cel în cauză ar fi amenințat în mai multe rânduri pe fosta concubină, în împrejurarea în care, anterior, a săvârșit aceeași faptă, față de aceeași persoană vătămată, aspectele anterioare făcând obiectul cercetărilor într-un dosar penal în care polițiștii au finalizat cercetările, cu propunere de trimitere în judecată față de bărbat.
Prin urmare, pe 24 iunie, după administrarea probatoriului, bărbatul de 42 de ani a fost reținut pentru 24 de ore, pe bază de ordonanță, urmând ca în cursul zilei de miercuri, 25 iunie, să fie prezentat Parchetului de pe lângă Judecătoria Pitești cu propunerea de luare a unei măsuri preventive.
0 Comentarii