Joi, 15 ianuarie 2021, ora 11:00, în Sala de festivități a UPIT, Corp Central, va avea loc decernarea titlului de Doctor Honoris Causa profesorului universitar doctor Viorel Jinga, rectorul Universității de Medicină și Farmacie ,,Carol Davila” din București.
Titlul este acordat de către academicienii piteșteni pentru contribuții esențiale la dezvoltarea învățământului medical românesc și argeșean, la propunerea corpului profesoral al Departamentului de Asistență Medicală și Kinetoterapie din cadrul Facultății de Științe, Educație Fizică și Informatică.
Argeșean la origini, prof. univ. dr. Viorel Jinga a câştigat alegerile pentru funcţia de rector al Universităţii de Medicină şi Farmacie „Carol Davila’” din capitală, în urma alegerilor desfăşurate anul trecut. Potrivit unui comunicat al Biroului Electoral al UMF „Carol Davila”, Viorel Jinga a obţinut 834 de voturi, în timp ce contracandidatul acestuia, prof. univ. dr. Adrian Streinu-Cercel, a primit 288.

Pacienții pot reclama, direct pe site-ul Ministerului Sănătății, nemulțumirile legate de mâncarea din spital
Începând de luni, pacienții pot reclama, direct la Ministerul Sănătății, nemulțumirile legate de...
0 Comentarii