Etapa cu numărul 4 din play-offul SuperLigii a programat astăzi,în Giulești, jocul dintre Rapid București și FC Argeș, confruntare care s-a încheiat nedecis, scor 0-0.

Cu 2000 de copii în tribună și un vânt puternic, meciul dintre Rapid și FC Argeș a început cu onoruri pentru Mircea Lucescu, fostul mare antrenor român care s-a stins din viață în urmă cu șase zile.
În primele 35 de minute, cele două echipe au jucat haotic și s-au tatonat la mijlocul terenului. Timp de 35 de minute nu s-a înregistrat niciun șut pe poartă și nicio ocazie notabilă de gol.
FC Argeș și-a creat două ocazii în mitanul secund. În minutul 69, Pîrvu l-a întins serios pe Aioani, cu un șut plasat, însă parada portarului rapidist a menținut tabela intactă. Trei minute mai târziu, Bettaieb a intrat în careu în partea stângă, iar șutul său a trecut periculos pe lângă poartă.
Citește și: Răzvan Lucescu, mesaj pentru români: „Stați de vorbă cu părinții voştri!”



0 Comentarii