În ziua de 18 septembrie a.c., polițiștii Biroului Rutier Pitești au depistat un tânăr de 22 de ani, din Moșoaia, care conducea un autoturism strada Târgu din Vale de pe raza municipiului Pitești, fiind înregistrat de aparatul RADAR cu viteza de 110 km/h, pe un sector de drum cu limita de 50 de km/h.
Ca urmare a abaterii constatate, conducătorul auto a fost sancționat contravențional, conform OUG 195/2002R, iar permisul de conducere a fost reținut în vederea suspendării dreptului de a conduce pentru 90 de zile, fiindu-i totodată eliberată dovadă înlocuitoare.
Citește și Reținut de polițiștii din Ștefănești pentru distrugere
În ziua de 18 septembrie a.c., polițiștii Biroului Rutier Pitești au depistat un tânăr de 19 ani, din Albota, care conducea un autoturism pe Aleea Stadionului din municipiul Pitești, adoptând un comportament agresiv în timpul conducerii autovehiculului prin patinarea excesivă, în gol, a roților motoare.
Ca urmare a abaterilor constatate, tânărul a fost sancționat contravențional, conform OUG 195/2002R, fiind aplicată și măsura complementară implicită, de reținere a permisului de conducere în vederea suspendării dreptului de a conduce pentru 30 de zile.
0 Comentarii