Pugilistul Florin Șerban, legitimat la CS Mioveni – locul I la Cupa României la Box

de | 8.02.2021 09:15 | Actualitate, Sport

Sportivul argeșean Florin Șerban, legitimat la CS Mioveni a câștigat locul I, categoria 81 kg, în cadrul Cupei României la Box, competiție rezervată sportivilor Under 22 din toată țara.
Pugilistul galben-verde și-a adjudecat locul I după ce a câștigat trei meciuri consecutive. Primele două meciuri au fost câștigate prin abandonul adversarilor în prima și respectiv a doua repriză. Meciul din finală a fost câștigat la puncte în fața unui adversar experimentat de la CSM Reșița, acesta ocupând locul 5 la campionatul european de juniori.
Florin Cătălin Șerban are 20 de ani și a mai fost medaliat în anii trecuți de două ori cu bronz și o dată cu argint la Campionatele Naționale de Tineret.