Web Analytics
scris marți, 24.06.2025

Primarul Gentea a tras la poartă la recepția unui teren sintetic

Lucrările la terenul multifuncțional din cartierul Războieni, situat pe strada Deceneu – Aleea Soarelui, au fost finalizate, investiția fiind recepționată de Primăria Pitești.

Primarul Gentea a tras la poartă la recepția unui teren sintetic

Citește și: Restricții la Pitești, pe strada Schitului. Lucrări ale Distrigaz

Este al treilea teren de sport realizat prin programul de bugetare participativă, un proiect votat și dorit de cetăţenii Piteştiului” – a transmis primarul Cristian Gentea, care a… probat terenul, trăgând câteva șuturi la poartă.

Suprafața totală amenajată este de 208 mp, cu un teren de joc ideal pentru minifotbal, realizat cu gazon sintetic, porți ancorate în placa de beton și iluminat nocturn montat pe împrejmuire.

Spațiul a fost gândit pentru siguranță și durabilitate, fiind o investiție importantă în sănătatea și timpul liber al copiilor și tinerilor din zonă – a mai spus edilul-șef.

Valoarea totală a proiectului (cu TVA) este de 281.417,15 lei, incluzând proiectarea, execuția și asistența tehnică.

Distribuie!

0 Comentarii

Înaintează un Comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Articole asemănătoare

Ultimele articole

Omul săptămânii

Opinie

Din ediția tipărită