La finalul acestei săptămâni, instanța s-a pronunțat în cauza în care actualul primar al comunei Berevoești, Florin Bogdan Proca, a fost judecat sub acuzația de comitere a infracțiunii de conflict de interese. Iar hotărârea a fost una de condamnare! Proca jr a primit un an de închisoare, însă aplicarea pedepsei a fost amânată pe un termen de supraveghere de doi ani, perioadă care va începe de la rămânerea definitivă a hotărârii. Doar că decizia a venit în primă instanță, iar primarul de la Berevoești are la dispoziție calea de atac a apelului.
Cătălin Butoiu
![lemne](https://jurnaluldearges.ro/wp-content/uploads/2022/05/lemne-300x169.jpg)
Jaf în pădurile din Argeș, raportul Poliției la șase luni: 2.083 metri cubi de lemne confiscate, aproape 600 de amenzi
În primele șase luni ale acestui an, polițiștii din Argeș au desfășurat 575 de controale în...
0 Comentarii