Porumbel salvat, adus în siguranță jos de către pompierii de la Detașamentul de Pompieri Câmpulung. Apelantul este un vecin care a observat că la coama casei un porumbel a rămas prins într-o cursă pentru păsări pusă pe coama casei. După ce a fost coborât, porumbelul a fost eliberat și și-a luat zborul imediat. Pentru salvarea lui pompierii s-au folosit de o scara culisabilă și o scara de fereastră care a fost pusă pentru deplasarea pe acoperiș.
Care este următoarea minivacanță, câte zile libere mai sunt în 2024?
Așa cum ne-am obișnuit în ultimii ani, în mijlocul verii avem câteva zile libere legale, cu ocazia...
0 Comentarii