În ziua de 12 ianuarie a.c. polițiștii din cadrul Formațiunii Rutiere Mioveni, sub coordonarea Parchetului de pe lângă Judecătoria Pitești, au finalizat cercetările într-un dosar penal privind săvârșirea infracțiunii de conducere sub influența alcoolului.

În urma probatoriului administrat a rezultat că un bărbat de 35 ani, din Mioveni, în seara de 17 octombrie 2025, ar fi condus un autoturism, pe Bulevardul Dacia, din Mioveni, sub influența băuturilor alcoolice, ocazie cu care a provocat un eveniment rutier soldat cu pagube materiale.
Citește și Puștan din Costești sancționat de polițiști pentru conducere agresivă
În urma testării cu etilotestul a rezultat că bărbatul ar fi consumat alcool, aspect confirmat și de testele de laborator, care au indicat o concentrație de peste 2 grame / litru alcool pur în sânge. Dosarul penal urmează să fie înaintat Parchetului de pe lângă Judecătoria Pitești, cu propunere de trimitere în judecată.




0 Comentarii