Profesorul Petre Popa va lansa în acest an o nouă carte, volumul „Pitești 630. Memento”. Este vorba de o lucrare de excepție, cu foarte multe informații legate de istoria Piteștiului din ultimele două sute de ani. Pentru această nouă lucrare valoroasă, ca și pentru energia sa debordantă și inepuizabilă, Jurnalul de Argeş îl declară pe profesorul Petre Popa Omul Săptămânii.
![](https://jurnaluldearges.ro/wp-content/uploads/2024/07/24/3-Sorin-Stanciu-omul-1564-300x172.jpg)
Sorin Stanciu
Sâmbătă, 20 iulie, în cadrul adunării generale desfășurate în aula Universităţii Ecologice...
0 Comentarii