Web Analytics
scris miercuri, 27.08.2025

Patru români și-au pierdut viața într-un grav accident în Germania

Patru cetățeni români au murit într-un grav accident de circulație produs pe șoseaua L3229, între localitățile Reinhardshagen-Veckerhagen și Grebenstein, în Germania. 

Patru români și-au pierdut viața într-un grav accident în Germania

Victimele – două cupluri căsătorite – se aflau într-un autoturism care a părăsit carosabilul într-o curbă periculoasă și s-a izbit violent de mai mulți copaci, răsturnându-se ulterior.

Citește și: Un tânăr din Iași a stat șapte ani de izolare, singur în cameră. „Nu merge la școală, nu lucrează, nu are prieteni. Toată viața lui se desfășoară în jurul telefonului ”

Vehiculul a derapat pe o porțiune de drum în pantă, a sărit aproximativ 30 de metri de pe șosea și a fost distrus complet în urma impactului. În mașină se aflau patru persoane: șoferul de 32 de ani, un pasager de 31 de ani și două femei cu vârste de 30, respectiv 32 de ani. Din păcate, niciunul dintre ei nu a supraviețuit.

Echipele de intervenție au fost nevoite să taie plafonul autoturismului pentru a putea recupera corpurile. Pompierii au declarat că scena accidentului a fost una extrem de dificilă, iar salvatorii implicați vor beneficia de consiliere psihologică.

Primele cercetări arată că șoferul circula pe un traseu necunoscut, iar faptul că autoturismul avea volan pe partea dreaptă ar fi putut contribui la producerea tragediei. Presa internațională a confirmat că victimele erau cetățeni români, fără domiciliu stabil în Germania.

Distribuie!

0 Comentarii

Înaintează un Comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Articole asemănătoare

Ultimele articole

Omul săptămânii

Opinie

Din ediția tipărită