Centrul Cultural Pitești și Liga Scriitorilor Români-Filiala Argeș organizează ediția din luna ianuarie a Cenaclului „Armonii Argeșene”. Manifestarea, coordonată de redactorul-şef al revistei „Carpatica”, scriitorul Nicolae Cosmescu se va desfășura marți, 23 ianuarie, de la ora 15.00, în Sala Ars Nova, din cadrul Centrului Culural Pitești.
![](https://jurnaluldearges.ro/wp-content/uploads/2024/07/26/afis-Mioveni-225x300.jpg)
Folclorul autentic, din nou la Mioveni! Trei seri de spectacol în august
În perioada 2-4 august va avea loc cea de-a V-a ediție a Festivalului-Concurs Național de Folclor...
0 Comentarii