Sâmbătă 3 iunie, un grav accident rutier s-a petrecut în comuna Dârmănești. O fetiță, în vârstă de 5 ani, a fost lovită de un autoturism. Din primele informații, fetița ar fi traversat printr-un loc neregulamentar, fiind lovită de o mașină VW Golf.
Din păcate, fetița și-a pierdut viața, manevrele de resuscitare fiind în zadar. Șoferul mașinii VW Golf, în vârstă de 46 de ani, din Cosesti, se deplasa din direcția Cosesti, în momentul producerii accidentului. Acesta nu se află sub influența băuturilor alcoolice.
![lemne](https://jurnaluldearges.ro/wp-content/uploads/2022/05/lemne-300x169.jpg)
Jaf în pădurile din Argeș, raportul Poliției la șase luni: 2.083 metri cubi de lemne confiscate, aproape 600 de amenzi
În primele șase luni ale acestui an, polițiștii din Argeș au desfășurat 575 de controale în...
0 Comentarii