Dacă anul trecut, în ianuarie, singura pârtie de schi din judeţul Argeş, cea de la Chilii-Mioarele, era luată cu asalt de sute de oameni, în iarna 2019-2020 încă nu a făcut nimeni slalom prin zăpadă. Şi asta pentru că precipitaţiile au fost aproape inexistente în zona Câmpulung, la sub 1.500 de metri altitudine pământul fiind uscat. Pârtia de la Chilii a fost deschisă în urmă cu treisprezece ani pe un traseu de peste 700 de metri, la aproape o mie de metri altitudine.
C.I.B.
![](https://jurnaluldearges.ro/wp-content/uploads/2024/07/24/3-lucrari-reluate-bulevard-clung-300x172.jpg)
Se lucrează la finalizarea bulevardului Pardon
Subiect de telenovelă cu iz politic, reabilitarea Bulevardului ”Pardon” din Câmpulung tinde către...
0 Comentarii