Noi medalii pentru Aleph Kickboxing Piteşti

de | 17.06.2021 14:42 | Actualitate, Sport

Week-end-ul trecut a avut loc Campionatul Național de Kickboxing și Cupa României la Kickboxing pe reguli de K1. Constanța a fost orașul care a găzduit desfășurarea acestor competiții, pe parcursul unui maraton de 12 ore de confruntări între cele 30 de cluburi din țară, care au adunat la start peste 260 de sportivi. Clubul piteștean Aleph a obținut locul 1 pe cluburi la aceste confruntări.

La Campionatul Național Kickboxing, elevii pregătiți de Marius Cocean au obținut 11 medalii de aur, 6 medalii de argint și 4 medalii de bronz, în timp ce la Cupa României, la K1, piteștenii au obținut o medalie de aur, 3 medalii de argint și două medalii de bronz.