România a pierdut duelul contra Bosniei, scor 1-3, și nu mai are nicio șansă să se claseze pe unul dintre primele două locuri în Grupa H a preliminariilor CM 2026.

Acest statut înseamnă că România va fi în urna a patra, ultima, la tragerea la sorți de joi și va întâlni o formație din prima urnă valorică, în care se vor afla, foarte probabil, Italia, Turcia, Ucraina și Polonia.
Miodrag Belodedici (61 de ani) a vorbit despre barajul primei reprezentative și a ales posibilul adversar: Ucraina.
”Nu mai contează pentru nimic acest meci. Am avut meciul care a trecut și am fost dezamăgiți. Trebuie să câștigăm și să mergem mai departe. Avem barajul și nu s-a terminat, mai avem speranțe. Trebuie să îmbunătățim jocul.
Toți vor să joace împotriva noastră la baraj, nu? Probabil ne-au urmărit și cred că sunt o echipă mai ușor de învins.
Cred că pe ucrainieni, pe teren neutru, am avea șansa să-i învingem. Turcia e destul de bună. Trebuie să ne ridicăm, să ne concentrăm și să jucăm mult mai bine”, a spus Miodrag Belodedici, potrivit digisport.ro.
Citește și: România U21, învinsă de Spania U21, scor 0-2, în etapa a 5-a din preliminariile EURO 2027




0 Comentarii