scris luni, 21.10.2024

Medalii pentru sportivii de la CSM Pitești la Campionatul Național de Judo

Week-end-ul trecut în Sala Polivalentă din Complexul Olimpic Izvorani s-au desfășurat finalele Campionatului Național de Judo pe echipe Juniori Under 21 și finala Campionatului Național Ne-waza Juniori Under 21. Echipa Clubului Sportiv Municipal Pitești a terminat competiția pe locul III, aceasta fiind alcătuită din următorii sportivi: Răducanu Ionuț, Preda Alexandru, Buga Andrei, Iorga Fabian, Neacșu Rareș, Sibișan Alexandru și Dobre Darius.

De asemenea, în finala Campionatului Național Ne-waza Juniori Under 21 sportivii legitimați la CSM Pitești au avut rezultate notabile. Astfel, medaliile de aur au fost obținute de Grigore Nicoleta, la categoria +63 kg, Iorga Fabian, la categoria 81 kg și Sibișan Alexandru, la categoria +81 kg. Medalia de argint a revenit sportivului Dobre Darius, la categoria +81 kg, iar bronzul a fost adjudecat de către Popescu Daliana, la categoria 63 kg. Sportivii sunt pregătiți de antrenorul Valentin Ioniță.