scris luni, 16.09.2024

Medalii pentru CSM Pitești la competiția internațională de înot Ape Deschise Atlantis Man

La competiția internațională de înot Ape Deschise Atlantis Man, ediția 2024 de la Jupiter, județul Constanța, sportivii legimitați la Clubul Sportiv Municipal Pitești au obținut rezultate excepționale. La proba 10 km, probă pentru prima dată în România, Simona Chiru a obținut cea mai bună performanță la feminin și anume locul I la vârsta 15-19 ani, iar Theodor Proca a obținut locul II la general în aceeași probă.

Și ultima zi de concurs (15.09) a fost un succes pentru înotătorii piteșteni. Astfel, locul I a revenit lui Cosmin Duminică, în proba 500 metri liber (U.15), Bărbuță Claudiu a luat locul 3 la general și tot locul 3 la categoria 15-19 ani în proba 2 km, iar ștafeta masculină 3×500 metri prin Bărbuță Claudiu, Duminică Cosmin și Proca Theodor și-a adjudecat prima poziție.