Departe de marele public s-a desfășurat la Câmpulung Festivalul-concurs de muzică populară ”Sus la Munte, la Muscel”, iar Trofeul ”Gavriil Prunoiu” a fost câștigat de o interpretă din județul Olt, Elena David, căreia premiul i-a fost înmânat de către primărița Elena Lasconi. A fost o manifestare prezentată de Iuliana Tudor și preluată de televiziunea națională la care au participat concurenți nu doar din țară, ci și din Republica Moldova și Ucraina. Recitaluri au susținut, printre alții, Grigore Leșe și Doinița și Ionuț Dolănescu.
Festivalul a fost inclus în seria de evenimente dedicate aniversării a 500 de ani de scris românesc.
![lemne](https://jurnaluldearges.ro/wp-content/uploads/2022/05/lemne-300x169.jpg)
Jaf în pădurile din Argeș, raportul Poliției la șase luni: 2.083 metri cubi de lemne confiscate, aproape 600 de amenzi
În primele șase luni ale acestui an, polițiștii din Argeș au desfășurat 575 de controale în...
0 Comentarii