E de notorietate prietenia între Lorena Toma, directoarea Casei de Cultură „Adriana Trandafir”de la Bascov și Lavinia Năstase, consiliera pe probleme de cultură a primăriței de la Ștefănești. Numai că în orice prietenie mai intervin și supărări. Așa cum se întâmplă acum, când Lorena tot așteaptă să se achite facturile tăiate pentru prestația artiștilor de la „Doina Bascovului”, în Ștefănești. Deși Lorena se plânge că primărița a cam făcut colecție de facturi, de cealaltă parte se susțin sus și tare două variante. Una ar fi că de vină este tot vicele Mihalcea, care are arici la buzunare și nu vrea să achite nici neam facturile pentru prestațiile artiștilor de la Bascov. Iar cealaltă, că Doina Bascovului prestează…. gratis, pe prietenie cu primărița și cu Lavinia, cum s-ar spune, iar în cazul acesta orice factură ar elibera contabilitatea Lorenei este nulă și neavenită.
![](https://jurnaluldearges.ro/wp-content/uploads/2024/07/25/2-mese-zilele-campulungului-1564-300x172.jpg)
Preparate de boierime la Zilele Câmpulungului
Prețurile au fript mai rău ca frigăruile De la Primărie până la capătul neterminat al Bulevardului...
0 Comentarii