FRH oraganizează în noua Sala a Sporturilor Mioveni, meciul de handbal internațional dintre România și Insulele Feroe!
În cadrul conferinței de presă, susținută astăzi, la Mioveni, Alexandru Dedu – președintele Federației Române de Handbal a prezentat programul activităților sportive din luna octombrie al naționalei feminine de handbal, în contextul preliminariilor Campionatul European de Handbal – EHF EUEO 2022.
Astfel, naționala de senioare se va reuni pe 2 octombrie la Mioveni, acolo unde va juca pe 6 octombrie, ora 18.30, prima partidă din Grupa a II-a, cu naționala Insulelor Feroe.
Pe 9 octombrie, lotul naționalei de handbal feminin va părăsi cantonamentul de la Mioveni, pentru a merge în Austria, unde va juca următorul meci, cu echipa gazdă.
Prețul unui bilet pentru meciul naționalei din 6 octombrie, de la Mioveni este de 20 lei. Biletele vor fi puse în vânzare de către FRH în perioada următoare.
![lemne](https://jurnaluldearges.ro/wp-content/uploads/2022/05/lemne-300x169.jpg)
Jaf în pădurile din Argeș, raportul Poliției la șase luni: 2.083 metri cubi de lemne confiscate, aproape 600 de amenzi
În primele șase luni ale acestui an, polițiștii din Argeș au desfășurat 575 de controale în...
0 Comentarii